Directeur Hans Koevoets neemt na 31 jaar afscheid van Het Palet | Postiljon
<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=12758819&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=postiljon.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=270,271,272" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>
Logo postiljon.nl
Hans Koevoets beleefde vele hoogtepunten bij basisschool Het Palet. Foto: Renate Mamber
Hans Koevoets beleefde vele hoogtepunten bij basisschool Het Palet. Foto: Renate Mamber

Directeur Hans Koevoets neemt na 31 jaar afscheid van Het Palet

  •   539 keer gelezen   Actueel

Hans Koevoets, directeur van basisschool Het Palet in Rokkeveen, vertrekt na ruim veertig jaar onderwijs. Eind dit schooljaar neemt hij afscheid van de school, die hij vanaf het begin mede heeft opgebouwd en gaat met pensioen.

Door Renate Mamber

Nog een paar weken zit Hans Koevoets in zijn vertrouwde kamer op de eerste verdieping van zijn school. In de 31 jaar op Het Palet beleefde hij vele hoogtepunten en de nodige moeilijke perioden. Hij blikt terug.

Hoe waren de beginjaren?
'Ik ben hier vanaf dag een en ik heb de school zien groeien. De school stond hier als eerste, toen de wijk nog in aanbouw was. We begonnen met zo'n 44 leerlingen, maar binnen twee jaar hadden we er vijfhonderd. Het was waanzinnig hard werken, maar ons team was zo enthousiast, we hadden er zo'n zin in. Je begint blanco. Iedereen heeft bruisende ideeën. Dat is een unieke ervaring. In de begintijd was de school ook het middelpunt van de wijk. Alle ouders waren net verhuisd. De school was een ontmoetingspunt. Hetzelfde gold voor de katholieke kerk die een tijd lang in onze aula was gevestigd.'

De ouders waren altijd heel betrokken.
'Als beginnende school heb je voortdurend te weinig geld, onder andere omdat de financiering pas achteraf komt. Verschillende ouders realiseerden zich dat. Zij organiseerden een duathlon voor de school en zamelden daarmee geld in voor Het Palet en de buurschool Het Spectrum. Dat groeide uit tot de Rokkeveense duathlon waar alle basisscholen van de wijk aan meededen. Het was een hele happening.
Nog steeds hebben we een actieve vereniging Vrienden van Het Palet die met verschillende acties extra geld voor de school inzamelt. Ook hebben we veel actieve ouders en vrijwilligers. Ik zie deze mensen zeker als onmisbaar.'

En de groep 8-musicals?
'Die waren van een bijna professioneel niveau. Het was onvoorstelbaar wat een team van leerkrachten en vrijwilligers elk jaar wist neer te zetten. Ze schreven zelf de teksten en de muziek, maakten de kleding en de decors. Daar beleefde de hele school ontzettend veel plezier aan. Nu de school wat kleiner is en we de aula nodig hebben voor onderwijsdoeleinden zijn de musicals wat kleiner van opzet, maar nog steeds van hoog niveau.'

Waren er ook moeilijke tijden?
'Na de explosieve groei nam het aantal kinderen in de wijk af en zo ook het leerlingenaantal. Dan maak je mee dat je afscheid moet nemen van zeer gewaardeerde collega's. Dat is echt heel vervelend. Ook heb ik meegemaakt dat collega's, ouders en kinderen door ziekte, overlijden of andere redenen zijn weggevallen. Voor de school en voor het gehele team was dat zeer ingrijpend.'

Wat is het meest recente hoogtepunt?
'De afgelopen drie jaar kwam onze school in aanmerking voor een renovatie, die uiteindelijk niet doorging. Maar het was voor ons de aanleiding om over ons onderwijsconcept na te denken. In het begin was dat vooral dromen over wat wij goed onderwijs vinden. Het resulteerde in het model waarmee we nu werken. We hebben nu een concept waarbij we beter onderwijs op maat kunnen geven en extra instructie kunt geven aan kinderen die dat nodig hebben. Die drie jaar waren best pittig, maar het was een mooi proces.'

Wat laat je achter?
'Wat ik zie is dat we als school na 31 jaar nog steeds een goede naam hebben. Ik zie kinderen die nu volwassen zijn, die zijn uitgevlogen en weer zijn teruggekomen naar Rokkeveen om er te wonen. Zij brengen hun eigen kinderen naar hun oude school, omdat ze daar goede herinneringen aan hebben. Dat geeft me een goed gevoel. We hebben het met elkaar goed gedaan.'


<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=12758819&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=postiljon.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=270,271,272" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>
Meer berichten
<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=12758822&size=160x600&promo_sizes=120x600&cb=[CACHEBUSTER]&promo_alignment=center&referrer=postiljon.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=270,271,272" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>
<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=12758820&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=postiljon.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=270,271,272" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>